Kryzys paliwowy: Europejczycy powrócą do samochodów napędzanych LPG?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie da się ukryć, że obecne ceny paliw nie należą do optymistycznych. Dawno nie mieliśmy sytuacji, w której ceny na stacjach benzynowych utrzymywałyby się na tak wysokim poziomie. Nic więc dziwnego, że kierowcy powracają do samochodów na gaz, których eksploatacja kosztuje aż dwa razy mniej!

Jeszcze kilka lat temu mieliśmy styczność z dużym procentem samochodów napędzanych głównie LPG. Niemniej jednak, dotychczas temat ten był przemilkiwany a trend wydawał się należeć do historii. Nieoczekiwanie, w wyniku rosnących kosztów transportu, europejskie statystyki dotyczący aut zasilanych tym paliwem wystrzeliły w górę. Czy to oznaka kryzysu?

Zdecydowanie. Bo w końcu poszukiwanie oszczędności nie należy do cech charakterystycznych okresu dobrobytu. Biorąc pod uwagę to, że ceny paliw tradycyjnych są aż dwukrotnie wyższe od gazu, trudno dziwić się decyzjom o przeskoczeniu na instalację LPG.

Według danych zgromadzonych przez stowarzyszenie ACEA, w I kwartale b.r bardzo wyraźnie spadła sprzedaż diesli (aż o 20%) i samochodów z silnikiem benzynowym (17%). W tym samym czasie, auta elektryczne zaliczyły wzrost rzędu 60%. Na największą uwagę zasługuje jednak sprzedaż nowych aut z instalacjami LPG – w Europie sprzedano ich aż o 93% więcej niż rok wcześniej!

(Fot. Pixabay)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak skutecznie szukać i rezerwować miejsca na wydarzenia online?
Jak skutecznie szukać i rezerwować miejsca na wydarzenia online?
Dowiedz się, jak bezproblemowo odnaleźć i zarezerwować miejsca na interesujące Cię wydarzenia online. Zdobądź wskazówki i triki, które ułatwią Ci ten proces.
Jak wybrać idealny zestaw piór do pisania jako prezent?
Jak wybrać idealny zestaw piór do pisania jako prezent?
Odkryj, jakie czynniki są istotne porównywać, gdy wybierasz zestaw piór do pisania na prezent. Dowiedz się, co sprawia, że pewne zestawy wyróżniają się na tle innych i zrozumiesz, czemu są idealną opcją na prezent.
Jak wybrać odpowiednie rodzaje materiałów do stworzenia własnych mebli?
Jak wybrać odpowiednie rodzaje materiałów do stworzenia własnych mebli?
Dowiedz się jak wybrać najlepsze materiały do tworzenia mebli. Zrozum różnice pomiędzy różnymi rodzajami drewna i dowiedz się, które są najwytrzymalsze i najbardziej stylowe.
Ostatnie wpisy
Polecamy