Kryzys paliwowy: Europejczycy powrócą do samochodów napędzanych LPG?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie da się ukryć, że obecne ceny paliw nie należą do optymistycznych. Dawno nie mieliśmy sytuacji, w której ceny na stacjach benzynowych utrzymywałyby się na tak wysokim poziomie. Nic więc dziwnego, że kierowcy powracają do samochodów na gaz, których eksploatacja kosztuje aż dwa razy mniej!

Jeszcze kilka lat temu mieliśmy styczność z dużym procentem samochodów napędzanych głównie LPG. Niemniej jednak, dotychczas temat ten był przemilkiwany a trend wydawał się należeć do historii. Nieoczekiwanie, w wyniku rosnących kosztów transportu, europejskie statystyki dotyczący aut zasilanych tym paliwem wystrzeliły w górę. Czy to oznaka kryzysu?

Zdecydowanie. Bo w końcu poszukiwanie oszczędności nie należy do cech charakterystycznych okresu dobrobytu. Biorąc pod uwagę to, że ceny paliw tradycyjnych są aż dwukrotnie wyższe od gazu, trudno dziwić się decyzjom o przeskoczeniu na instalację LPG.

Według danych zgromadzonych przez stowarzyszenie ACEA, w I kwartale b.r bardzo wyraźnie spadła sprzedaż diesli (aż o 20%) i samochodów z silnikiem benzynowym (17%). W tym samym czasie, auta elektryczne zaliczyły wzrost rzędu 60%. Na największą uwagę zasługuje jednak sprzedaż nowych aut z instalacjami LPG – w Europie sprzedano ich aż o 93% więcej niż rok wcześniej!

(Fot. Pixabay)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wygląda praca geodety?
Jak wygląda praca geodety?
Geodeta to zawód, który zajmuje się opracowywaniem i wykonywaniem pomiarów geodezyjnych, czyli mierzeniem, dokumentowaniem i opracowywaniem informacji o powierzchni Ziemi, w celu stworzenia dokładnych map i planów, a także wspomagania prac budowlanych. Praca geodety wymaga dużej precyzji i dokładności, a także znajomości narzędzi i programów komputerowych.
Jak skutecznie przygotować się do procesu rozwodowego?
Jak skutecznie przygotować się do procesu rozwodowego?
Dowiedz się, jak efektywnie poradzić sobie z wyzwaniami związanymi z procesem rozwodowym. Poznaj kluczowe kroki i zdobądź praktyczne porady od ekspertów.
Zalety korzystania z usług odprawy celnej podczas wysyłki przesyłek międzynarodowych
Zalety korzystania z usług odprawy celnej podczas wysyłki przesyłek międzynarodowych
Zdobywaj duże korzyści dla Twojego biznesu dzięki usługom odprawy celnej w transporcie międzynarodowym. Dowiedz się, jak mogą one uprościć i przyspieszyć Twoje przesyłki międzynarodowe.
Ostatnie wpisy
Polecamy