Romantyczna podróż poślubna nie wyklucza pełnienia obowiązków mundurowego!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zielonogórscy policjanci znani są z przywiązania do służby, jednak ta historia przeszła ludzkie pojęcie. Sierżant tamtejszej komendy zatrzymał pijanego kierowcę podczas… podróży poślubnej! Można? A jakże!

Sytuacja rozegrała się w ubiegłą sobotę, tuż po tym kiedy to sierżant Szymon Witt z I Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zielonogórskiej komendy złożył przysięgę małżeńską. Wyruszając w podróż poślubną, młoda para nie mogła wiedzieć jakie przygody czekają na jej drodze.

Około godziny 16:00 na autostradzie A6 pod Szczecinem, sierżant Witt zauważył samochód marki Volkswagen Passat, który wykonywał niebezpieczne manewry na drodze szybkiego ruchu. Kierowca miał zmieniać pasy nie używając kierunkowskazów, czy zajeżdżać drogę innym kierującym.

Udający się w podróż poślubną policjant zareagował natychmiast – zbliżył się do samochodu i dał znać światłami, by kierowca Volkswagena zjechał na pas awaryjny. Po zatrzymaniu kierującego, sierżant poprosił o opuszczenie szyby i zapytał o stan zdrowia mężczyzny, od którego czuć było wyraźną woń alkoholu.

Z tego względu, żona policjanta zadzwoniła pod numer alarmowy i poinformowała o zdarzeniu. Funkcjonariusz przedstawił się i polecił zgasić silnik i wyjąc kluczyki ze stacyjki. Po kilkunastu minutach na miejscu pojawił się patrol, który wykazał, że zatrzymany miał 3,5 promila alkoholu we krwi. 55-latek stanie przed sądem.

(Fot. Policja)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Poradnik dla początkujących: Jak przygotować się do pracy za granicą
Poradnik dla początkujących: Jak przygotować się do pracy za granicą
Chcesz zacząć pracę za granicą, ale nie wiesz, od czego zacząć? Ten praktyczny poradnik dla początkujących dostarczy Ci wszystkich niezbędnych informacji i pomocy, aby przygotować się do międzynarodowej kariery. Rozpocznij swoją przygodę z pracą zagraniczną z naszym przewodnikiem.
Dlaczego warto kupić okulary przeciwsłoneczne u optyka?
Dlaczego warto kupić okulary przeciwsłoneczne u optyka?
Ochrona oczu przed promieniowaniem UV to nie jedyne powody, dla których warto kupić okulary przeciwsłoneczne u optyka. Dowiedz się, dlaczego profesjonalne doradztwo i wysoka jakość są kluczowe.
Jak wybrać odpowiednie złącza elektryczne – przewodniki i porady dla użytkowników na wszystkich poziomach zaawansowania na WireArea.com
Jak wybrać odpowiednie złącza elektryczne – przewodniki i porady dla użytkowników na wszystkich poziomach zaawansowania na WireArea.com
Odkryj niezawodne metody wyboru idealnych złącz elektrycznych, niezależnie od poziomu zaawansowania. Zdobądź wiedzę, która ułatwi Ci działania i zwiększy bezpieczeństwo w Twoim domu czy miejscu pracy.
Ostatnie wpisy
Polecamy