Makijaż permanentny ust — najważniejsze informacje w pigułce

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Makijaż permanentny ust to w ostatnim czasie jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Na czym to polega? Zabieg opiera się na płytkim wprowadzaniu barwnika w skórę naszych ust w celu podkreślenia ich konturu oraz koloru.

 

Makijaż permanentny ust idealnie sprawdzi się u kobiet, którym zależy na podkreśleniu naturalnego kolorytu ust i uwydatnieniu ich konturu. Efekty po poprawnie przeprowadzonym zabiegu utrzymują się od 2 do 5 lat! Zabieg wymaga jednak odpowiedniego przygotowania — włącznie z rozmową ze specjalistą.

Makijaż permanentny ust — jak się do niego przygotować?

Pierwszym etapem przygotowania do zabiegu makijażu permanentnego ust jest rozmowa z linergistką. Kim jest linergistka? Jest to osoba wykwalifikowana do przeprowadzania tego rodzaju zabiegów. Podczas takiej rozmowy ustalimy szczegóły dotyczące całej usługi, takie jak między innymi pożądany kształt ust oraz ich kolor.

Na minimum 3 dni przed zabiegiem makijażu permanentnego ust należy 2 razy dziennie przyjmować Heviran (lek wydawany na receptę) — pomoże on uniknąć pojawienia się opryszczki. Aby jak najlepiej przygotować usta do zabiegu, warto zadbać o ich głębokie nawilżenie.

Jak wygląda zabieg makijażu permanentnego ust?

Zazwyczaj makijaż permanentny ust rozpoczyna się wypełnieniem ankiety dotyczącej stanu zdrowia pacjentki oraz przyjmowanych leków — pomaga to w wykluczeniu niepożądanych skutków ubocznych samego zabiegu.

Przechodząc do przeprowadzania makijażu permanentnego, linergistka rozpoczyna od nałożenia na usta maści znieczulającej, która pozwala na zminimalizowanie bólu odczuwanego podczas wprowadzania pigmentu. Następnie nanosi na skórę rysunek docelowego kształtu ust – jest to ostatni moment na dokonanie ostatecznych zmian przez pacjentkę. Po tym etapie kosmetolog przechodzi do wtłaczania barwnika w skórę ust. Makijaż permanentny ust zawsze rozpoczyna się od zrobienia konturów, a dopiero później wypełnieniu.

Ile czasu trwa makijaż permanentny ust?

Pierwszy zabieg trwa około 1-2 godzin, natomiast po ok. 4 tygodniach należy go powtórzyć. Dlaczego? Niestety po ok. 3/4 dniach od wykonania makijażu permanentnego skóra ust zaczyna się łuszczyć, przez co 30/40% barwnika zanika. Właśnie z tego powodu powtórzenie jest niezbędne, aby kolor był odpowiednio wzmocniony i sprostał oczekiwaniom!

Czy podczas makijażu permanentnego ust występują dolegliwości bólowe?

Na to pytanie ciężko odpowiedzieć jednoznacznie, ponieważ wszystko uzależnione jest od naszego progu bólowego. Dla jednych będzie to chwila relaksu i przyjemne relaksujące mrowienie, dla innych natomiast może się to wiązać z dużym dyskomfortem. Zastosowanie maści znieczulającej, której zadaniem jest obkurczenie mięśni i zahamowanie krwawienia, nie wyklucza jednak wystąpienia u niektórych pacjentek dyskomfortu.

Jakie są zalecenia po zabiegu?

Bezpośrednio po wykonaniu makijażu permanentnego ust należy smarować je kremem lub maścią, które mają działanie przeciwzapalne, bakteriobójcze i regenerujące. Należy do nich np. krem After Care BioEvolution oraz maść Solcoseryl.

Skóra po nałożeniu makijażu permanentnego wymaga specjalnej pielęgnacji – najlepiej myć twarz jedynie wodą. Jeśli chodzi o napoje, najlepiej spożywać je przez słomkę, a przy wybieraniu posiłków ograniczyć ostre i gorące potrawy.

Przez pierwszy miesiąc po zabiegu należy całkowicie zrezygnować z wyjść na baseny, sauny oraz solarium czy przebywania na słońcu — może to spowodować pojawienie się efektów niepożądanych takich jak przebarwienia.

Przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego ust

Mimo iż zabieg makijażu permanentnego ust nie należy do mocno inwazyjnych, są pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Ze skorzystania z tej usługi muszą zrezygnować kobiety w ciąży oraz karmiące piersią.  Osoby cierpiące na infekcje grzybicze, wirusowe oraz cukrzycę czy choroby nowotworowe także muszą się wstrzymać z wykonywaniem takich zabiegów. Jakie są inne przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego ust? Czynna opryszczka, łuszczyca, anemia czy choroby serca. W przypadku zmagania się z jakimiś chorobami najlepiej skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

Ile kosztuje makijaż permanentny ust?

Wszystko zależy od miejsca, w którym zdecydujemy się na przeprowadzenie zabiegu. Cena różni się także w zależności od tego czy chcemy podkreślić jedynie kontury, czy zależy nam na wypełnieniu ust. W pierwszym przypadku ceny zaczynają się od ok. 600 zł, a z wypełnieniem 800-1400 zł.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie znaczenie mają nasze sny?
Jakie znaczenie mają nasze sny?
Śnie towarzyszą człowiekowi od zawsze. To niesamowite doświadczenie, które może być fascynujące, a jednocześnie przerażające. Sny to nie tylko zdarzenia, które dzieją się w naszej głowie, ale też zjawiska, które mogą wpłynąć na nasze codzienne życie. W tym artykule dowiesz się, dlaczego sen jest ważny dla człowieka, czego dotyczą sny i dlaczego warto je analizować.
Zacznij nakładać odżywkę w ten sposób. Efekt? Miękkie i błyszczące włosy.
Zacznij nakładać odżywkę w ten sposób. Efekt? Miękkie i błyszczące włosy.
Wiele osób, które marzą o pięknych i zdrowych włosach, zaniedbuje ważną część pielęgnacji - nakładanie odżywki. Prawidłowe stosowanie odżywki to klucz do uzyskania miękkich, gładkich i błyszczących włosów. W tym artykule dowiesz się, jak nakładać odżywkę w odpowiedni sposób i jakie efekty przynosi to Twoim włosom.
Procesy celne w handlu międzynarodowym – klucz do sukcesu w logistyce
Procesy celne w handlu międzynarodowym – klucz do sukcesu w logistyce
Odkryj tajniki procedur celnych w handlu międzynarodowym i zrozum, dlaczego są one kluczowe dla sukcesu w dziedzinie logistyki. Poznaj znaczenie, funkcje i procesy związane z obsługą celną na świecie.
Ostatnie wpisy
Polecamy