Na czym polega lifting rzęs?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wyraziste spojrzenie to marzenie niejednej kobiety. Czy aby je osiągnąć, wystarczy codziennie mocno tuszować rzęsy? Nie zawsze! Lifting rzęs przynosi zaskakująco dobre efekty. Dowiedz się o nim więcej!

Lifting rzęs — co to?

Wyobraź sobie zalotkę, której działanie utrzymuje się przez 8 tygodni. Brzmi całkiem dobrze, prawda? Aby móc cieszyć się najlepszymi efektami zabiegu liftingu rzęs, warto wybrać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego lub skorzystać z usług kosmetologa.

Podczas liftingu na rzęsy nakładany jest specjalny preparat, który podkręca i unosi włoski. Do liftingu używa się też wałeczków lub szablonów, które podkręcają rzęsy — ta część zabiegu trwa około kwadransa. W następnym etapie nakładany jest utrwalacz i odżywka nawilżająca, która zauważalnie poprawia kondycję włosków.  Dzięki tym zabiegom rzęsy wydają się dłuższe i ciemniejsze, przez co osoby, które lubią naturalnie podkreślone rzęsy, mogą zrezygnować z używania maskary.

Jakie efekty daje lifting rzęs?

Czy lifting rzęs przynosi spektakularne efekty? Część osób powie, że tak. Inni, że skutek jest zauważalny, jednak nie tak mocny, by zrezygnować z tuszowania rzęs. Jakie są zatem zalety liftingu rzęs?

Jeden z najważniejszych efektów to podkręcenie rzęs. Dobrze wykonany lifting zapewnia równomierne i zauważalne podkręcenie włosków. Jest to szczególnie widoczne u osób, które posiadają naturalnie długie i gęste rzęsy. U nich najczęściej da się zauważyć efekt wow! Co ważne, rzęsy po liftingu są też błyszczące i odżywione. Dobrze się układają, zatem oprawa oczu jest mocna i wyrazista.

Kto nie powinien korzystać z tego zabiegu?

Choć lifting rzęs przynosi bardzo pozytywne efekty, nie wszyscy mogą korzystać z tego zabiegu. Dla kogo nie jest on wskazany? Kiedy lepiej z niego zrezygnować? Na pewno wówczas, gdy często zmagasz się z infekcjami, stanami zapalnymi oczu czy zapaleniem spojówek. Podobnie jaskra i zaćma, a także  choroby alergiczne oczu i zespół suchego oka są przeciwwskazaniami do liftingu rzęs. Co więcej, nawet jeśli posiadasz delikatne oczy lub wrażliwą na podrażnienia skórę wokół nich, lepiej jest zrezygnować z tego zabiegu. Lifting rzęs nie jest inwazyjny, jednak stosowane do niego preparaty mogą podrażnić wrażliwe oczy lub delikatną skórę w ich okolicach. Warto też wiedzieć, że w przypadku bardzo rzadkich i słabych rzęs, zabieg ten może je dodatkowo osłabić i pozbawić blasku.

Czy warto skorzystać z liftingu rzęs?

Lifting rzęs jest dobrą opcją dla osób, które mają rzęsy co najmniej normalnej grubości oraz nie borykają się z chorobami oczu i problemami skórnymi wokół nich. Zabieg ten daje inne rezultaty u każdej osoby, dlatego warto wypróbować go na sobie, jeśli nie borykasz się ze wspomnianymi wyżej problemami.

Rzęsy zazwyczaj pozytywnie reagują na lifting i efekty zabiegu przekraczają najśmielsze oczekiwania. Jeśli jednak masz wątpliwości, czy zabieg ten jest dla Ciebie bezpieczny, skonsultuj się z lekarzem (najlepiej okulistą).

zdj. główne: lkbbb/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak poradzić sobie z prowadzeniem firmy budowlanej na terenie Niemiec bez znajomości lokalnej księgowości?
Jak poradzić sobie z prowadzeniem firmy budowlanej na terenie Niemiec bez znajomości lokalnej księgowości?
Dowiedz się, jak skutecznie prowadzić firmę budowlaną w Niemczech bez znajomości lokalnej księgowości. Praktyczne porady i sprawdzone metody na pokonanie barier językowych.
Czy otwarty plan domu to dobry pomysł? Porozmawiajmy o zaletach i wadach
Czy otwarty plan domu to dobry pomysł? Porozmawiajmy o zaletach i wadach
Rozważasz otwarty plan domu? Poznaj zalety i wady tego rozwiązania, które pomoże Ci podejmować świadome decyzje dotyczące projektu Twojego domu.
Jak zaplanować idealny wieczór kawalerski w ekskluzywnym klubie nocnym
Jak zaplanować idealny wieczór kawalerski w ekskluzywnym klubie nocnym
Zaplanuj niezapomniany wieczór kawalerski! Odkryj, jak zorganizować idealną nocw ekskluzywnym klubie.
Ostatnie wpisy
Polecamy