Na czym polega lifting rzęs?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wyraziste spojrzenie to marzenie niejednej kobiety. Czy aby je osiągnąć, wystarczy codziennie mocno tuszować rzęsy? Nie zawsze! Lifting rzęs przynosi zaskakująco dobre efekty. Dowiedz się o nim więcej!

Lifting rzęs — co to?

Wyobraź sobie zalotkę, której działanie utrzymuje się przez 8 tygodni. Brzmi całkiem dobrze, prawda? Aby móc cieszyć się najlepszymi efektami zabiegu liftingu rzęs, warto wybrać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego lub skorzystać z usług kosmetologa.

Podczas liftingu na rzęsy nakładany jest specjalny preparat, który podkręca i unosi włoski. Do liftingu używa się też wałeczków lub szablonów, które podkręcają rzęsy — ta część zabiegu trwa około kwadransa. W następnym etapie nakładany jest utrwalacz i odżywka nawilżająca, która zauważalnie poprawia kondycję włosków.  Dzięki tym zabiegom rzęsy wydają się dłuższe i ciemniejsze, przez co osoby, które lubią naturalnie podkreślone rzęsy, mogą zrezygnować z używania maskary.

Jakie efekty daje lifting rzęs?

Czy lifting rzęs przynosi spektakularne efekty? Część osób powie, że tak. Inni, że skutek jest zauważalny, jednak nie tak mocny, by zrezygnować z tuszowania rzęs. Jakie są zatem zalety liftingu rzęs?

Jeden z najważniejszych efektów to podkręcenie rzęs. Dobrze wykonany lifting zapewnia równomierne i zauważalne podkręcenie włosków. Jest to szczególnie widoczne u osób, które posiadają naturalnie długie i gęste rzęsy. U nich najczęściej da się zauważyć efekt wow! Co ważne, rzęsy po liftingu są też błyszczące i odżywione. Dobrze się układają, zatem oprawa oczu jest mocna i wyrazista.

Kto nie powinien korzystać z tego zabiegu?

Choć lifting rzęs przynosi bardzo pozytywne efekty, nie wszyscy mogą korzystać z tego zabiegu. Dla kogo nie jest on wskazany? Kiedy lepiej z niego zrezygnować? Na pewno wówczas, gdy często zmagasz się z infekcjami, stanami zapalnymi oczu czy zapaleniem spojówek. Podobnie jaskra i zaćma, a także  choroby alergiczne oczu i zespół suchego oka są przeciwwskazaniami do liftingu rzęs. Co więcej, nawet jeśli posiadasz delikatne oczy lub wrażliwą na podrażnienia skórę wokół nich, lepiej jest zrezygnować z tego zabiegu. Lifting rzęs nie jest inwazyjny, jednak stosowane do niego preparaty mogą podrażnić wrażliwe oczy lub delikatną skórę w ich okolicach. Warto też wiedzieć, że w przypadku bardzo rzadkich i słabych rzęs, zabieg ten może je dodatkowo osłabić i pozbawić blasku.

Czy warto skorzystać z liftingu rzęs?

Lifting rzęs jest dobrą opcją dla osób, które mają rzęsy co najmniej normalnej grubości oraz nie borykają się z chorobami oczu i problemami skórnymi wokół nich. Zabieg ten daje inne rezultaty u każdej osoby, dlatego warto wypróbować go na sobie, jeśli nie borykasz się ze wspomnianymi wyżej problemami.

Rzęsy zazwyczaj pozytywnie reagują na lifting i efekty zabiegu przekraczają najśmielsze oczekiwania. Jeśli jednak masz wątpliwości, czy zabieg ten jest dla Ciebie bezpieczny, skonsultuj się z lekarzem (najlepiej okulistą).

zdj. główne: lkbbb/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak efektywnie wykorzystać wiedzę celną w logistyce
Jak efektywnie wykorzystać wiedzę celną w logistyce
Zapraszamy do lektury kompleksowego przewodnika o efektywnym wykorzystaniu wiedzy celnej w logistyce. Przeczytaj i dowiedz się, jak z sukcesem optymalizować koszty importu i eksportu.
Przepisy na zdrowe i smaczne dania z wykorzystaniem świeżych ryb dostępnych w serwisie Biedronka.pl
Przepisy na zdrowe i smaczne dania z wykorzystaniem świeżych ryb dostępnych w serwisie Biedronka.pl
Odkryj nowe smaki z serwisem Biedronka.pl! Zainspiruj się naszymi przepisami na zdrowe i smaczne dania z wykorzystaniem świeżych ryb. W prosty sposób przygotujesz zdrowe posiłki dla całej rodziny.
Porady ekspertów na temat wyboru odpowiednich narzędzi do tworzenia tatuaży
Porady ekspertów na temat wyboru odpowiednich narzędzi do tworzenia tatuaży
Poznaj sprawdzone porady od ekspertów dotyczące wybierania najlepszych narzędzi do tatuażu. Dzięki temu artykułowi dowiesz się, czym kierować się przy decyzjach związanych z doborem sprzętu.
Ostatnie wpisy
Polecamy